Son Haberler
Anasayfa / Tektaş / Ünlülerin Taktığı Tek Taş Pırlantalar

Ünlülerin Taktığı Tek Taş Pırlantalar

Yıllar geçtikçe spor dünyasından, Hollywood’dan ve müzik sektöründen gelen dünya çapında ün kazanmış insanların evlilik teklifleri sırasında verdikleri tek taş pırlanta yüzüklerin boyutları da adetleri de artmaya devam ediyor. Renkleri ve kesim şekilleri birbirinden farklı olsa da pırlanta tek taş evlilik yüzükleri için vazgeçilmeyen tek şey karatlarının her geçen yıl büyümesi ve artması. Bir aralar, Ben Affleck’ in Jennifer Lopez’e yaptığı evlilik teklifi sırasında takdim ettiği pembe pırlantalar moda olmuştu. Daha sonra sarı renkte pırlantalar, ara arada siyah renkte pırlantalar sezon modası oldu.

Popülerliğini hiç kaybetmeyenler ise renksiz pırlantalar olmaya devam etti. Müstakbel damat adayları, aşık oldukları ün kazanmış kadınların gönlünü çalabilmek ve istedikleri evet yanıtını alabilmek için pırlanta yüzüklere küçük (bizim için oldukça büyük) bir servet sarf etmeye başladılar. Ünlülerin tek taş pırlanta yüzüklerinin 2-5 karat arasında değiştiğini gözlemleyebiliriz. Eski zamanlarda, spesifik olarak sarı ve kahverengi pırlantalar renksiz olanlara nazaran daha düşük değerde sayılırken bugünlerde özellikle renkli pırlantalar popülerleşti.

Ünlülerin Tek Taş Yüzükleri

Yıldızların dünyasından bizim evrenimize geri döndüğümüzde, dünyaca ün kazanmış bir yıldıza evlilik teklifi yapmayacaksanız; 5 karat bir tek taş yüzük beklemek hayal görmek diye tabir edilebilir. Hatta aylık aldığı maaşla geçimini sürdüren sevgilinizin bu boyutlarda bir yüzükle evlilik teklif etmesi hayra alamet olmayabilir :). Hayal etmekte bir zarar yok tabi ki ancak yüzükle evlenmeyeceğiniz için sevgilinizin yüreğinin büyüklüğüne ve karakterinin özelliklerine dikkat etmek sizin adınıza daha faydalı olacaktır.

Yine de pırlanta evlilik yüzüklerinde, en azından şekil ve renk bakımından son trendlerin ne olduğunu görebilmeniz için bu yazıda ünlülerin tek taş pırlanta evlilik yüzüklerine fotoğrafları ile birlikte yer verelim dedik…

scarlett johansson evlilik pirlanta yuzuk 199x300 Ünlülerin Taktığı Tek Taş Pırlantalar

Scarlett Johansson’un tek taş yüzüğü Sonia Boyajian ellerinden tasarlanmış ve 3 karat

Sandra Bullock pirlanta yuzuk Ünlülerin Taktığı Tek Taş Pırlantalar

Sandra Bullock, eşinin kendisini aldattığını anlamadan önce, eski mutlu günlerinde taktığı “Sen ve Ben” temalı yüzüğü Neil Lane dizayn etmiş.

mariah carey zumrut kesimli yuzuk 300x200 Ünlülerin Taktığı Tek Taş Pırlantalar

Mariah Carey’in parmağında gördüğümüz bu zümrüt kesimli 17 karat pırlanta yüzük tam 2.5 milyon $ değerinde. Orta kısmında yer alan pembe tek taş 10 karat ve 58 küçük pırlanta ile çevirilmiş.

katie holmes pirlanta yuzuk 300x225 Ünlülerin Taktığı Tek Taş Pırlantalar

Edwardian tarzı 5 karat bir tek taş pırlanta yüzük ile Eyfel Kulesi içerisinde Katie Holmes’a evlilik teklifi yapan Tom Cruise için bu opearasyon 1.5 milyon $’a mâl olmuş.

jennifer lopez pirlanta yuzuk1 300x300 Ünlülerin Taktığı Tek Taş Pırlantalar

Benjamin Button filminin Gala gecesinde Jennifer Lopez’in parmağında görülen 8,5 karatlık bu yüzüğün değeri 1 milyon $.

jennifer garner pirlanta yuzugu Ünlülerin Taktığı Tek Taş Pırlantalar

33. doğum gününde Ben Affleck’ten evlilik teklifi alan Jennifer Garner ayrıca görseldeki 500 bin $ değerindeki 4.5 karatlık yüzüğünde sahibi olmayı başarmış.

jennifer aniston pirlanta yuzuk 300x209 Ünlülerin Taktığı Tek Taş Pırlantalar

Brad Pitt, Jennifer Aniston’a evlilik teklifi esnasında, tasarımına bireysel olarak yardım ettiği, kalp şeklinde ve sonsuzluğu temsilen görseldeki tek taş pırlanta yüzük için 500 bin $ harcamış.

Gwyneth Paltrow pirlanta yuzuk 300x248 Ünlülerin Taktığı Tek Taş Pırlantalar

Chris Martin, Gwyneth Paltrow’a evlilik teklifi ederken görseldeki Asscher kesimi pırlantayı takmış.

gisele bundchen pirlanta yuzugu 300x213 Ünlülerin Taktığı Tek Taş Pırlantalar

Gisele Bundchen, Tom Brady’den evlilik teklifi ile birlikte görseldeki 4 karat tek taş yüzüğü almış.

fergie tek tas pirlanta yuzuk 300x300 Ünlülerin Taktığı Tek Taş Pırlantalar

Fergie 75 bin $’lık tek taş yüzüğü H. Stern’in özel dizaynı.

Eva Longoria pirlanta yuzuk 275x300 Ünlülerin Taktığı Tek Taş Pırlantalar

Eva Longoria, Jean Dousset dizaynı olan ve zümrüt taşlarla bezenmiş bu pırlanta yüzüğü Tony Parker’ın evlilik teklifi esnasında almış. Yüzük Damat beye 150 bin $’a mâl olmuş.

christina aguilera pirlanta nisan yuzugu 2 Ünlülerin Taktığı Tek Taş Pırlantalar

Christina Aguilera görseldeki 5 karatlık pırlantayı evlilik teklifi esnasında Stephen Webster’den almış.

beyonce pirlanta yuzugu 300x148 Ünlülerin Taktığı Tek Taş Pırlantalar

Tektaş pırlanta yüzük alanında en güç rakiplerden birisi Jay-Z. Beyonce’a taktığı bu 18 karat pırlantanın maddi değeri tam olarak 5 milyon $.

adriana lima pirlanta tektas yuzuk 300x300 Ünlülerin Taktığı Tek Taş Pırlantalar

Adriana Lima’nın tek taş nişan yüzüğünün 5 karat olduğu biliniyor.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


bir × 9 =

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>