Son Haberler
Anasayfa / Tektaş / Tektaş Yüzük Kolye

Tektaş Yüzük Kolye

tektas yuzuk kolye Tektaş Yüzük KolyeTektaş yüzüğün tarihine bakıldığı zaman geçmişten günümüze değin tasarımlarında ve modellerinde yaşanılan değişiklik gözle görülebilir büyük bir değişimdir. Tektaş yüzüğün henüz gün yüzüne çıkmadığı ve toplumlar tarafından bilinmediği zamanlarda insanlar evlilik yüzüğü olarak halka samanlıklar kullanmışlardır. İnsanlık tarihinde yaşanan yokluklar evlilik yüzüğü kullanımında kendisini böyle göstermiştir. Fakat zamanla insanlar birtakım nesneleri kullanmaya başlayarak hayatına dahil etmiş ve ortaya yepyeni icatlar, tasarımlar çıkarmışlardır.

Samanlık halka ile vücut bulan evlilik yüzüğü daha sonradan ise altın ve gümüş gibi değerli maden ile birleşerek artık yeni bir boyut kazanmıştır. Fakat zamanla altın yüzükler de değerli taş pırlanta ile buluşunca günümüzde her çift tarafından ilgi gören pırlanta tektaşlara dönüşmüştür. Geriye dönüp baktığımız zaman evlilik yüzüğün saman halkadan, pırlanta tektaşa dönüşmesi oldukça uzun bir süreci kapsadığını ortaya koymaktadır. Tektaş yüzük günümüz evlilik dünyasınn tek simgesidir ve her evlilik teklifi tektaşla taçlandırılır. Tektaş dünyası sürekli değişen bir yapıya sahip. Yıllardır parmaklarda görmeye alışkın olduğumuz tektaşlar şimdilerde boyunları süslemektedir. Bu tasarım tektaş yüzük kolye olarak isimlendirilmektedir.

Tektaş yüzük kolye modelinde yüzük, kolye ucu misali zincire geçilerek kullanılmaktadır. Tektaş yüzük kolye modelinde tek olduğu gibi bazen tektaşa eşlik eden başka figürlerde bulunmaktadır. Kalp, sonsuzluk, nazar boncuk gibi figürlerinde kullanıldığı tektaş kolye modelleri mücevher dünyasında bulunmaktadır.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


− iki = 4

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>