Son Haberler
Anasayfa / Tektaş / Tektaş Yüzük Almadan Evlilik Teklifi Edilir Mi?

Tektaş Yüzük Almadan Evlilik Teklifi Edilir Mi?

Tektas Yuzuk Almadan Evlilik Teklifi Edilir Mi Tektaş Yüzük Almadan Evlilik Teklifi Edilir Mi?

Mutlu bir yuvanın temelleri atmaktaki en önemli adımlardan biride evlenme teklifidir. Evlenme teklifi genelde damat adayları tarafından yapıldığı için bu konu onları daha çok ilgilendiriyor. Muhteşem ve unutulmaz bir evlenme teklifinin ardından göz kamaştırıcı bir tektaş her geç kızın hayalidir. Sonsuza dek parmakları süsleyecek olan bu tek taşın hayalini kurarken sizin böyle önemli bir konuyu atlamış olamanız ilginç durumlar yaratacaktır. Acaba tektaş yüzük almadan evlilik teklifi edilir mi?

Çok eski tarihlerden bugüne kadar tektaş yüzük aşkın sembolü olarak kabul ediliyor. Evlenme teklifleri sırasınra müstakbel geline sunuluyor. Bu eşi benzeri olmayan tektaşlar yeni kurulacak yuvanın habercisi, atılan büyük ve güzel adımların göstegesidir

Geçmiş zamanlarda tektaş aşk tanrısı Eros’un okunun ucunda bulunan taş anlamına geliyordu. O zamanlarda bile aşk, evlilik, evlilik teklifi denilince akla ilk gelen şeylerden biri tektaş yüzüktür.

Eski uygarlıklara göre tektaşı taşıyan kişiye şans ve doğa üstü bir güç getirdiğine inanılırdı. Tektaşın sol ele takılmasının hikayesi de Antik Çağlarda Mısırlılar sol elin bu parmağından geçen ve kalbe giden sevenleri birbirine kalpten bağlayan bir damar olduğu inanışı oldukça yaygınmış.

Geçmişten günümüze tektaş yüzüğüne birçok anlamlar yüklenmiştir. Tektaşa kaç anlam yüklenirse yüklensin, ne anlama gelirse gelsin bugün aşkın sembolü olarak biliniyor. Aşık olduğu, bir ömür boyu yaşlanmak istediği kişinden aldığı evlenme teklifleri ve ardından gelen o göz kamaştırıcı tektaş ile bir bütün olarak kabul edilmiştir.

Bir yüzüğe bu kadar anlam yüklemişken bir genç kızın yüklediği anlamlar hiç de olağan dışı gelmiyor. Her genç kız gibi evlenme teklifi yapacağınız kişide sizden güzel bir tektaş yüzük bekleyecektir.

Tektaş yüzük iki sevgili arasında ki bağı simgeleyen bir araçtır. İlk duyulduğunda tektaş olmadan yapılan bir evlenme teklifi anlamsızmış gibi geliyor. Fakat artık eski çağlardaki gibi inanışlar pek kalmadı. Önemli olan iki insanın birbirine sadakat ve saygıyla bağlı kalmasıdır.Evlenme teklifi illa ki tektaş yüzükle yapılmak zorunda değildir. Önemli olan iki insanın birbirini sevmesi ve ömür boyu birlikte yaşlanmak istemeleridir.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


− 2 = yedi

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>