Son Haberler
Anasayfa / Düğün Hazırlıkları / Tektaş Alyans Yüzük

Tektaş Alyans Yüzük

Tektaşlı Alyans1 Tektaş Alyans Yüzük

Çiftler için evlilik sürecinde nikah cüzdanı kadar bir başka önemli ve değerli olan tektaş yüzüklerdir. Çünkü bu sürecin başlangıcı evlilik teklifi ile başlamaktadır ve evlilik teklifi de tektaş yüzükle gerçekleşir. Yani tektaş yüzük bir nevi her şeyin başlangıcı ve sembolüdür.

Evlilik süreci oldukça meşakkatli bir iştir. Bu süreçte söz, nişan, düğün hem kız hem de erkek tarafından ortaklaşa paylaşımlar ile gerçekleştirilmeye çalışılır. Söz gelimi nişanı kız tarafı, düğünü ise erkek tarafı üstlenir. Bu törenlerin öncesinde düğün için çeşitli alışverişler yapılır. Aileler karşılıklı olarak birbirlerine bohça hazırlar ve hediye ederler. Nişan alışverişlerinde aynı zamanda alyans seçimi de yapılır. Çiftler zevklerine ve tercihlerine göre aynı zamanda tasarımıyla da birbirine uyumlu alyans yüzükleri seçmeye çalışırlar. İlk zamanlar tek tip tasarıma sahip alyans yüzüklerden seçim yapmak kolaydı fakat günümüzde artık ortaya çıkan yepyeni tasarımlar bu durumu zorlaştırmaktadır. Çünkü her çift ; aşklarının ve bağlılıklarının sembolü olan bu yüzüklerin kendilerine özel tasarımlar olmasını tercih eder. Kadınlar için bu gibi özel tasarımlara örnek tektaşlı alyans yüzük gösterilebilir. Tektaşlı alyans yüzük adından da anlaşılacağı üzere alyans yüzüğe bir de tektaş eşlik etmektedir. Bu yüzük modeli hem kadın hem de erkek için çeşitli kolaylıklar sağlamaktadır. Kadınlar bu model sayesinde tektaş ve alyans yüzüğü bir arada kolayca kullanabilir, erkekler de bu model ile hem evlilik teklifini hem de sözü bir aradan çıkarabilirler.

Tektaşlı alyans yüzük modelinde sarı ve beyaz altın renkleri mevcuttur. Bu renklerden dilediğinizi tercih edebilirsiniz.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


+ 6 = sekiz

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>