Son Haberler
Anasayfa / Tektaş / Tek Taş Yüzük

Tek Taş Yüzük

Evleneceklere sesleniyoruz, keşke geçmişte evlenseydik diyor musunuz? Ya da daha önce ki zamanlarda yaşasaydık… Neden mi? O zamanlar daha kolaymış sanki herşey. Söz yüzüğü ve alyansı aldın mı hadi düğün gününe. Düğüne gelenlerden de olabildiğince altın takı ve nakit gelince, hayat daha bi kolay olurmuş sanki icon smile Tek Taş Yüzük Şimdi ise işler değişti, Pırlanta Tek Taşı, zinciri, gerdanlığı, saati derken masrafta masraf…

Evlilik teklifi edecekler, pırlantanız yoksa pek de hayallerinizde ki gibi günler geçirmeyebilirsiniz. Artık neredeyse tüm hanımlar evlilik teklifi alacağı zaman pırlanta yüzük bekler oldu. 5 senenin modası Pırlanta tek taş yüzükler ilk zamanlar çok yüksek bütçelerde bulunsada neyse ki artık her bütçeye hitap eder oldular. Tabi burda dikkat edilmesi gereken pek çok şey var.

Bu yazımızın asıl konusu, tek taş yüzük modelleri ve tek taş yüzük fiyatları hakkında. Hadi başlayalım o zaman.

Pırlanta’nın anlamı nedir?

Pırlanta elmasın bir kesim şekli olup, elmasın sağlamlığı ve binlerce yılda oluşması nedeniyle sonsuzluğu ve bağlılığı temsil eder. Pırlanta elmasların en parlak halini almasını sağlayan bir kesim şeklidir. Tabi tek taş yüzüklerde sadece pırlanta değil, oval, markiz, prenses, damla gibi diğer kesim şekilleri de kullanılabilmekte ama günümüzde en moda olan tabi ki pırlanta. Sebebi ise pırlanta kesimin taştan maksimum ışığı elde etmeye yaramasıdır.

Bugünlerde söz kesme ve nişan merasimlerinde takılan tek taş yüzüklerde kafanızı karıştırabilecek bir çok etken bulunmakta. Renk, karat, berraklık ve yüzüğün madeni, rengi, ayarı gibi düşündüğünüzde bunların hepsini hesaba katacak mıyız dediğiniz bir çok özellik bulunmakta. Bu yazıda size yardımcı olmaya çalışacağız.

İlk olarak sonuçta evleneceksiniz ve tek taşın peşinden alyans alacaksınız. Yani alacağınız tek taş yüzük sonradan alacağınız alyansla uyumlu olmalı. Bazı satıcılarda uyumlu ürün setleri de bulunmakta, bunlar size fikir verebilir.

Pırlanta Tek Taş nasıl seçilmeli?

Öncelik bütçe, yüzük için ne kadarlık bir miktar ayıracaksınız? Pırlanta tek taşlarda fiyatlar 400 TL’den 30.000 TL’lere kadar değişiklik göstermekte. Bu aralıktan kendi cebinize uygun bütçe kriterini çıkartın.

Pırlanta’nın fiyatı neye göre değişiyor?

Berraklık ve renk en önemli nokta. Ortalama bütçeden düşünürsek VS ve VVS1 aralığı ideal görünüyor berraklık konusunda. Renk ise I’ya kadar olan renkler tercih edilebilir. I’dan daha aşağısı bütçenizi aşabilir, tamamen size kalmış. Tabi birde karat kısmı var işin. Bu tamamen bütçenize bağlı bir değişken. Piyasa ortalaması 0.10 ile 0.40 arasında genelde. Bütçeye göre 1, 2, 3 karatlık pırlanta alanlarda var. Tabi bir ev, araba parası diyebiliriz bunlar için icon smile Tek Taş Yüzük Bizce en iyisi ortalama bir taş, iyi bir renk ve berraklık. Yani 0.25 Karat G Rengi VS berraklığında bir pırlanta ideal olabilir bizce.

Peki tek taş illa pırlanta mı olmalı?

Aslında şart değil. Zümrüt, Zirkon, Safir, Yakut gibi bir çok taş çeşidi var. Hatta yolda veya denizde bulduğunuz bir taşı bile yüzük haline getirebilirsiniz. Bu tamamen sizin tercihiniz ve karşınızda ki kişiye verdiğiniz maddi veya manevi değerle ilgili.

Tek Taş yüzük alırken marka ne kadar önemli?

Ülkemizde bu sektörde adını duyurmuş bir çok marka var, tabi marka işin içine girince fiyatlarda doğru orantılı olarak yükseliş gösteriyor. Güvendiğiniz, müşteri yorumlarıyla kalitesine inandığınız bir internet sitesinden de pırlanta tek taş alabilirsiniz.

Pırlanta sadece tek taş yüzükte mi olur derseniz?

Cevabımız hayır. Pırlantalar yüzükten kolyeye, küpeden bilekliğe, halhaldan piercing’e kadar birçok takıda yer almakta. Çeşitli firmaların bu doğrultuda birçok tasarım çalışmasını internette bulabilirsiniz.

Şimdilik buraya kadar, devamını bir sonra ki yazımızda sizlere sunacağız. Bizi takip edin…

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


− 2 = bir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>