Son Haberler
Anasayfa / Tektaş / Tek Taş Yüzük Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tek Taş Yüzük Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tek taş yüzük seçerken özellikle bir erkek olarak bunu tek başınıza yapacaksanız ve konuyla ilgili hiçbir bilginiz yoksa uzun ve yorucu bir seçim sürecinin sizleri beklediğini söylemeden geçmemek lazım. Çünkü tektaş fiyatları sadece taşın boyutune göre değil 4 değişken etkene göre belirlenmektedir. Tamamı birbirinden farklı tablolarla ve birimlerle ölçülen bu etkenler hakkında bilgi sahibi olup, iyice öğrenmelisiniz. Hadi fiyatı şimdilik geçtik diyelim, yüzlerce model arasından sevdiğinizin hangi tektaş yüzük modelini beğeneceğini belirlemeniz bile epey bir zaman harcamanıza sebep olacaktır.

tek tas yuzuk modelleri 300x282 Tek Taş Yüzük Seçerken Dikkat Edilmesi GerekenlerTüm bu sizi karamsarlığa sürükleyecek olan bilgilerden sonra, tek taş yüzük ararken çok sıkılıp bunaldığınız takdirde “evet” yanıtını alacağınız zamana odaklanmanızı öneririz. Bu sizi sakinleştirecek ve tekrar enerji toplamanıza yardım edecektir.

Tek taş yüzük alışverişine başlamadan önce ilk olarak bu işe ayırabileceğiniz harcama tutarını belirlemenizi tavsiye ediyoruz.

Aşağıda size tektaş yüzük satın alırken işinize yarayacağını düşündüğümüz bazı bilgilendirici içerikleri derledik, umarız bu bilgiler sizin işinizi biraz daha kolaylaştıracaktır.

 Tek Taş Yüzük Seçerken

Tektaş yüzük satın alırken fiyat etiketi üstünde bulunan fiyatın %95′ini pırlanta taşı oluşturmaktadır. Bu sebeple pırlanta kesim elmaslar hakkında bilgi sahibi olmanız fiyatın yüksek olup olmadığı hakkında karar verme işinizi basite indirgeyecektir. İnternet üzerinde de pırlanta satışı yapan online mücevher mağazalarının ürünlerini iyice araştırıp inceleyerek taşın rengi, karatı, berraklığı hakkında detaylı analiz yapabilir ve bilgi edinebilirsiniz.

 Tek Taş’ı Taşıyan Yüzük

Tektaş yüzükler için çoğu zaman beyaz altından, kuyumcuların montör adını verdiği pırlantayı sabitleyen ve tutan yüzükler kullanılmaktadır. Beyaz altının tercih sebebi taşın parlaklığını en iyi biçimde göstermesidir. Ancak kendi zevkinize göre alternatif değerli metaller ve sarı altın bir yüzükte seçme imkanınız var tabi ki. Seçtiğiniz taş ufaksa yüzüğün kalın olmamasına özen göstermenizi tavsiye ederiz. Modern tasarımların haricinde tek taş yüzükler için en çok kullanılan model 4 tırnak ile taşı kapsayan modellerdir.

Tek Taş Yüzük Fiyatları

Tek taş yüzük fiyatları yüzük üstünde kullanılmış olan taşın kalitesine ve boyutuna göre geniş bir skalada değişmektedir. Taşın kalitesi haricinde satın alacağınız markanın büyüklüğü, tasarımı, taşı tutan madenin ayarı ya da ağırlığı fiyata etki eden ekstra faktörlerdir. Aynı niteliklere sahip bir tektaş yüzük için farklı mağazalarda farklı fiyatlara rastlamanız muhtemeldir. Bunun sebebi ise markanın yüzük üzerine koyduğu kardır. Örnek vermek gerekirse bazı pırlanta markaları sadece internet üstünden satış yaptığı için standart mağaza giderleri bulunmadığından daha hesaplı fiyatlar sunmaktadırlar.

Diğer Değerli Taşlarla Yapılan Tek Taş Yüzükler

En çok bilinen tek taş yüzük modeli, üstünde pırlanta var olacak şekilde üretilenlerdir. Ancak zümrüt, safir, yakut ve diğer değerli taşlar ile de imal edilmiş tek taş yüzüklerde bulabilmeniz mümkündür. Bu tamamen sizin ve sevgilinizin tarzına, zevkine ve daha çok harcama limitinize kalmış bir durumdur. Yani tek taş yüzüklerin pırlantalı olması bir kural olmamaktadır.

Yukarıda da kısa kısa başlıklar ile anlatmaya çalıştığımız gibi tek taş yüzük fiyatları ve modelleri çok geniş bir fiyat skalasında olup, taşın farklı niteliklerine göre değişiklik arz edebilmektedir. Tekrar hatırlatalım hepsinden önce bütçenizi belirlemenizi ve pırlanta hakkında bilgi edinmenizi tavsiye ederiz.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


1 + dört =

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>