Son Haberler
Anasayfa / Tektaş Pırlanta Yüzük / Tek Taş Pırlanta Yüzük

Tek Taş Pırlanta Yüzük

Tek Taş Pırlanta yüzüğe sembolik bir anlam yükleyecek olursak, pırlantanın değerinden yola çıkarak Sen ”Bu pırlanta kadar değerli ve teksin” gibi yorumlayabiliriz. En bilindik anlamı da budur. Pırlanta çeşit çeşit renklerle boyutlarla ve özenli kesimlerle karşımıza çıkar. Sadakati ve dayanıklılığı temsil eder. Elmasın bir kesim şeklidir pırlanta…

Günümüzde çok beğenilen, özel günlerimizde evlilik teklifi söz, nişan gibi durumlarda akla ilk gelen ürün olması sebebiyle kesim çeşitleri zamanla çok şekillenmiştir.

pirlanta tek tas yuzuk1 150x150 Tek Taş Pırlanta Yüzük

Oval, Markiz, Damla gibi daha birçok işleme şekli vardır.

Elmasın İngilizce anlamı Diamond’dur. Yunanca’da ”ebedi ve yenilmez” anlamına gelir. Eski çağlarda aşk tanrısı Eros’un kalplere attığı okların ucunda elmas olduğuna inanılırmış. Buradan yola çıkarak, pırlantanın kalpleri kazanmak için en iyi yöntem olduğuna inanılmış. Pırlantanın günümüze ulaşana kadar daha birçok anlamı olmuştur. Olağan üstü inanışlara sebep olmuştur, bunların en büyük nedeni pırlantaya hiçbir malzemenin zarar verememesidir. Hiçbir kuvvet ne olursa olsun onu kesemez. Ateşlerin en sıcağı bile üzerinde minicik bir leke bile bırakmaz. Başına ne gelirse gelsin, o parlaklığından ve gücünden zerre kadar bir şey kaybetmez.

Elmas, insanlık tarihinden bile daha önce var olmuştur. Doğada başka bir eşi bulunmayan ve yok edilemeyen bu taş, en çok bu yönü ile aşkı simgelemiştir. Aşkın ve sadakatin anlamı olarak Tek taş yüzük hediye etmek gelenek haline gelmiştir. Doğum Günü, Sevgililer günü, Evlilik yıl dönümü, amaç ne olursa olsun. Pırlanta anlamı ve değeri açısından, hediyelerin en özeli en kıymetlisidir..

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


× 1 = iki

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>