Son Haberler
Anasayfa / Tektaş Kolye / Tek Taş Kolye Ucu Modelleri

Tek Taş Kolye Ucu Modelleri

Mücevher sektörü dediğimizde aklımıza ilk gelen takılar tek taşlardır. Yüzüklerden kolyelere, küpelerden piercinglere kadar bir çok takıda tek taşlara rastlamamız mümkün. Her yaştaki kadının hayalini kurabileceği tek taşlardan bugün kolye uçlarından sizlere bahsedeceğiz. Taşın özelliklerinden size uyumuna kadar önemli bir süreç var tek taş kolye ucu seçerken.

Tek Taş kolye alacaksanız dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar mevcut. Birisine hediye alacaksanız hediyenin amacı ne olacak? Sevgililer günü, anneler günü, evlilik yıl dönümü, doğum günü veya başka bir özel gün. Özel günün anlamı önemli çünkü ona göre figür seçmeniz gerekebilir. Tabi bir de pırlanta markalarının özel günlere hazırladığı konsept koleksiyonlar size seçim için yardımcı olacaktır.

tek tas kolye modelleri 300x225 Tek Taş Kolye Ucu Modelleri

Bunlar dışında daha önce bahsettiğimiz elmasın kesim biçimi ve kolye ucuna yerleşim biçimine dikkat etmelisiniz. Bu size daha sonra taşı düştü derdi yaşamamanız için bir öneri icon smile Tek Taş Kolye Ucu Modelleri

Markaların koleksiyonlarında farklı kesim ve şekillerde pırlantalar yer almakta. Oval, kalp, çiçek vb. Şekillerde tek taş kolye uçları bulabilmeniz mümkün.

Hediye alacağınız kişinin boyun ve gerdan yapısı da hediye seçiminizde ki önemli bir etken olacaktır. Boynu uzun olan birisi için daha kısa, kısa boyunlu birisi için ise V şeklinde daha uzun bir kolye satın almanız mantıklı olacaktır. Çene yapısını da göz önüne alırsak uzun çeneli bir yüze yuvarlak bir model, kısa ve yuvarlak bir yüz için ise uzun bir model tercih edebilirsiniz.

Pırlantalarda her zaman olduğu gibi burada da taşın ölçüsüne yani karatına dikkat etmelisiniz. İnternetten alım yapacaksanız hayal kırıklığı yaşamamanız adına dışarıda bir kuyumcudan boyutları görmeniz faydanıza olacaktır. Çünkü internet sitelerinde ki resimlerde taşlar baya bir büyük gözükmekte açıkcası.

Pırlantaya karar verdikten sonra kullanılan maden ve ağırlığı önem arz etmektedir. Mesela kalın bir zincire yüksek bir meblağ ödemektense ince bir zincirle daha kaliteli ve büyük bir taş seçebilirsiniz. Emin olun bayanların önceliği zincir değil tek taş olacaktır.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


5 × = otuz beş

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>