Son Haberler
Anasayfa / Tektaş / Tamtur Yüzük Modelleri

Tamtur Yüzük Modelleri

pirlanta tektas yuzuk Tamtur Yüzük Modelleri

Kadınların favori yüzük modelleri arasında yer alan tamtur yüzükler, şarkılarda bile adı geçen göz alıcı modellerdendir… Evlilik teklifi kadar evlilik yıl dönümü hediyesi alternatifleri arasında da baş köşeye oturan tamtur yüzük, pırlanta ya da zirkon taş detaylarıyla karşımıza çıkıyor.

Tamtur yüzük pırlanta olarak tercih ediliyorsa öncelikle dikkat edilmesi gereken pırlanta denilince akıllara gelen 4C (karat, kesim, renk, berraklık) özellikleridir. Tamtur yüzükler tek sıra ya da daha kalın model seçenekleriyle üretilmektedir. Öncelikle parmaklarınız ince ise çok kalın ve gösterişli modellerden uzak durmanızı öneririz. İnce parmaklara sahipseniz daha ince tamtur yüzük alternatifleri ellerinize çok yakışacaktır.
Genellikle tektaş yüzükle birlikte takılan tamtur yüzük seçimi sırasında iki yüzüğün de birbiriyle uyumlu bir görünüm sergilemesine önem veriliyor. Çapraz montürü olan bir tektaş yüzük ile düz bir tamtur modeli uyumsuz görüneceği için seçimlerinizi bu yönde yapmamanız şıklık açısından önemlidir.

Tamtur yüzüğün seçiminde dikkat çekici olan bir diğer nokta ise altının rengi olmaktadır. Sarı altın mı yoksa beyaz altın mı olmalı? Burada dikkat etmeniz gereken elbette ki kişisel beğeniniz ve kullandığınız diğer mücevherlerin rengidir.
Tamtur yüzükler çok taşlı modeller olduklarından taşları tutan tırnakların konumu önemlidir ve parmaklarınızı sıkmayacak şekilde tasarlandıklarından emin olmanız gerekmektedir. Bu konuda yapacağınız şey yüzüğü denerken ellerinizi biraz sıkmanız ve tırnakların sizi rahtsız edip etmediğine dikkat etmenizdir.

Tamtur yüzük seçiminde daha ekonomik tercihler yapmak isterseniz, zirkon tamtur yüzük ideal alternatif olacaktır. Parlaklığı ile göz kamaştıran zirkon tamtur yüzükler arasından yapacağınız seçim tamamen size kalmış! Hem şık hem de kullanışlı bir tamtur yüzük sizin için en doğru seçim olacaktır.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


sekiz − = 2

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>