Son Haberler
Anasayfa / Tektaş / Sevgililer Gününe Pırlanta Önerisi

Sevgililer Gününe Pırlanta Önerisi

sevgililer gunune pirlanta onerisi 620x233 Sevgililer Gününe Pırlanta Önerisi

Mücevher dünyası kullanım alanı itibariyle en çok kadınlar tarafından istila edilmektedir. Bu yüzden bir nebze de olsa da takı alışverişinden anlamaktadır veya ne istediklerini tam olarak bilmektedirler. Takı alışverişinde özellikle pırlanta seçiminde erkekler çok fazla sıkıntı yaşarlar.

Bu yazımızda sevgililer gününde tektaş hediyesi almayı düşünen erkekler için öneri ve püf noktalar ile buradayız.

Pırlanta alışverişinde uzmanların dile getirdiği birtakım kriterler vardır. Öncelikle pırlanta satın alırken 4c kuralını hemen aklınıza getirmelisiniz.

4c kuralı pırlantanın rengini(color), berraklığını(clarity), karatını(carat) ve kesimini(cut) belirten bir nevi karnesidir. Bu dört özellik pırlanta taşının değerini ve kalitesini ortaya koymaktadır. Sizler de pırlanta tektaş alırken bu değeri ve kaliteyi sevgiliye hissettirmek istediğinizden dolayı bu noktaları göz önünde bulundurmalısınız.

Örneğin dünyada en çok tercih edilen pırlanta özelliklerinin değerleri şöyledir; Renk olarak J ve üzeri bir değer, berraklık olarak SI ve üzeri, karat olarak 0.20 ve üzeri, kesim olarak ise yuvarlak şekil tercih edilmektedir.

Sizler de bu sevgililer gününde yuvarlak kesim, 0.21 karat, SI berraklıkta bir pırlanta tektaş yüzük hediyesi alabilirsiniz.

Bu detayları aklınızda bulundurun, pırlanta satış uzmanından gerekli bilgileri aldıktan sonra alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

 

 

 

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


4 + = onüç

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>