Son Haberler
Anasayfa / Düğün Hazırlıkları / Evlilik Aşkı Öldürür Mü

Evlilik Aşkı Öldürür Mü

 

iStock 000019217793Medium 620x412 Evlilik Aşkı Öldürür Mü

Cicili bicili, heyecanlı, kalpli, çiçekli karnınızda kelebekler uçurtan bir flört dönemi yaşıyorsunuz, ayaklarınız yerden kesilmiş durumda ve bu mutluluğu nikah masasına taşımak istiyorsunuz.. Tam da bu nokta da çiftlerimizin tek korkulu rüyası, ”ya bu mutluluk evlenince bu şekilde devam etmezse” bakalım evlilik aşkı öldürüyor mu?

Korkutucu olan şey ”Aşkın ölmesi” kavramıdır bu konuda. Lakin evlilikle birlikte aşkın bitip yok olduğunu söylemek acımasızlık olur ve doğruluğu tartışılır.. Buradaki ayrıntı, evliliğin sadece şekil değiştirmesi olayıdır. Flört döneminde sorumluluk yoktur, henüz aileler devreye girmemiştir. Çiftler tamamen kendi iradeleri ile ilişki yaşamaktadırlar. Ancak evlilik söz konusu olduğunda elbette ki mevcut düzen değişmiş olacak. Sorumluluklar ve beklentiler değişecek, Ailelerin fikri, kültürel farklılıklar, maddi meseleler işin içine girmeye başladıkça aşk bir adım geriye itilmiş olacak. Önemli olan bu süreci doğru yönetebilmektir. Aşkı, ilişkiyi canlı tutmak sadece sizin elinizdedir. Elbette bu yıpratıcı dönemden geçmek kaçınılmaz, ama bunu olabildiğince az ilişkiye yansıtmak gerekiyor..

Evliliğin canlı tutulması için eşler arasında arkadaşlık, birlik beraberlik duygusunun gelişmiş olması şart. Birlikte eğlenebilmek ve güzel zaman geçirebilmek aradaki bağı güçlendireceği için, hayatın rutininden çıkıp, flört döneminizde yapmaktan keyif aldığınız aktiviteleri en azından arada sırada yaparsanız, bu da heyecanınızı arttıracaktır.

En önemlisi de duygularımızı net bir biçimde ifade edebilmektir. Bunu yaparken incitmeden, onarılması zor kırıklar bırakmadan yapmalıyız.. Kendimizi ne kadar doğru ifade edersek, anlaşılmamız da okadar kolay olur.. Evlilikte olumsuz durumlar anlaşmazlıklar elbetteki olacak ama olayları kendi kafanızda kurmak yerine, doğru zamanda karşılıklı konuşup paylaşarak çözüm bulmaya çalışmalısınız. Problemleri biriktirmek yada üstünü örtmek, çözülmesi gerekenleri sürekli ertelemek, en olmadık bir anda öfke patlamasına neden olup, ilişkinize ciddi zararlar verebilir..

Aradaki sevgi bağı ne kadar güçlü olursa, çiftlerin birbirlerinin sınırlarını bilmeleri ve birbirlerini tolere edebilmeleri o derece kolay olur.. Yapılması gereken tek şey, zaten bildiğiniz gerçekleri uygulamak ve sadece sevgi ile bakmak.. Öfkenizin önünüze duvar örmesini engellemek!
Kendi ”Sevgi” filminizin yönetmeni SİZ’siniz. Siz olmasaydınız o film olmazdı..
Sözün özü; bu filmden iyi kahramanlar mı yoksa kötü kahramanlar mı çıkacak bunun cevabı sadece sizde!
Sevgiyle ve Aşk’la Kalın..

 

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


dört − = 3

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>