Son Haberler
Anasayfa / Tektaş / Çok Taşlı Pırlanta Kullanımı

Çok Taşlı Pırlanta Kullanımı

cok tasli pirlanta kullanimi 1 Çok Taşlı Pırlanta Kullanımı

Tektaş yüzüklerde pırlanta taş bir, üç, beş ve yedi tane olarak karşımıza çıkmaktadır. Bir pırlanta taşının kullanımı tektaş, üç pırlanta taşının kullanımı tria, beş pırlanta taşının kullanımı ise beştaş veya sırataş olarak ifade edilir.

Yüzüklerde kullanılan pırlanta taşın sayısı arttıkça daha bir gösterişli imaj kazanmaktadır. Tektaşın sadeliği ve zarifliği başkadır fakat tria, beştaş ve yeditaşın ihtişamı da bir o kadar etkileyicidir. Çok taşlı pırlanta olarak da nitelendirilen bu takıları tercih ederken bir takım noktaları göz önünde bulundurmalısınız. Örneğin kimi kadınlar tektaşı aynı zamanda tria yüzüğüyle birlikte kullanmak isteyebilir. Bunun için tektaş ve tria yüzüğün aynı tasarımda ve modelde olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca kimi tria yüzüklerde orta taş daha büyük ve belirgindir. Dolayısıyla tektaş ve trianın birlikte kullanımı ortaya hoş bir görüntü çıkarmayabilir. Tektaş yüzüğünüzü tamtur alyanslar ile kullanabilirsiniz. Tamtur alyansın da çoklu taşdan tasarlanıyor olması ve zarif görünüme sahip olmasından dolayı kolayca tercih edebilirsiniz.Üstelik ince tamtur alyans olursa bu tektaş yüzüğünüzü daha bir ön plana çıkarır.

Beştaş ve yeditaş yüzükler fazlasıyla gösterişli oldukları için tek olarak kullanabilirsiniz. Ama yine de beştaş ve yeditaş yüzüklerinizi tek başına kullanmak istemiyor iseniz bu yüzük modellerine de uygun tamtur alyans yüzükleri kullanabilirsiniz.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


× 1 = altı

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>