Son Haberler
Anasayfa / Tektaş / Anneler Günü Hediyeleri

Anneler Günü Hediyeleri

 Anneler Günü Hediyeleri

Anneler Günü bizi hayata getiren, büyüten, fedakarlık yapan annelerimiz için çok özel bir gündür. Aslında sadece bir gün değil her gün annelerimizi hatırlamalıyız. Bu özel günde annelerimize yapacağımız sürprizle sevgimizi bir nebze de olsun gösterebiliriz. Annemize olan sevgimizi yansıtacak hediyeler vardır. Semboller ve figürler anneler günü hediyesi ve taşıdığı anlam açısından çok önemlidir.

Yaptıkları fedakarlıklar düşünüldüğünde tüm anneler birer melektir. Anneye hediye arayışında altın melek kolye ideal olmaktadır. Hem anlamlı hem de güzel bir hediye olan melek kolye şık duruşu ile annenizin çok beğendiği bir hediye olacak.

 Anneler Günü Hediyeleri

Annelerimiz hayatımızı güzelleştirmektedir. Karşılıksız bir şekilde bizleri seven annelerimizle her an çok değerlidir. Annemize pırlanta bir yüzük hediye edip ona verdiğimiz değeri gösterebiliriz. Işıl ışıl pırlantalar anneme en güzel hediye ne olabilir? sorusuna yanıt olacaktır.

pırlanta 620x620 Anneler Günü HediyeleriDoğanın en zarif armağanlarından elmas ile bezeli altın kolye de ağır duruşuyla anneniz için idealdir. Işıltısı kadar tasarımıyla da annenize çok yakışacak elmas mücevherler annenize duyduğunuz sevginin ufak da olsa bir sembolü olacaktır.

kolye Anneler Günü Hediyeleri

Anneler Günü Ne Zaman?

Anneler Günü her yıl Mayıs ayının ikinci Pazar günü kutlanır. Anneler Günü kutlamaları çok eski çağlarda Sümerler döneminde başlamıştır. 1600′lü yıllara gelindiğinde ise İngilizler “Mothering Sunday” isimli bir kutlama günü belirlediler. İlerleyen zamanlarda bu özel günde annelere “mothering cake” isimli bir pasta hediye edilmeye başlandı.

İlk resmi kutlama ise Amerika’da ortaya çıktı ve bir yürüyüş gerçekleştirildi. Ana Javis annesinin ölüm yıldönümü olan Mayıs ayının ikinci Pazar gününün Anneler Günü olması için 1907 yılında Amerika’da bir kampanya başlattı. 1911 yılında kutlamalar neredeyse her ülkede yapılmaya başlandı. 1914 yılında ABD Başkanı Wilson Mayıs ayının ikinci Pazar Günü’nü Anneler Günü ilan etti.

 

 

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


− 1 = üç

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>