Son Haberler
Anasayfa / Düğün Hazırlıkları / 2016 Gelinlik Modelleri

2016 Gelinlik Modelleri

Her kadın hayatının en mutlu günü olan evlilik töreninde hayallerindeki gelinliği giyerek dünya evine girmek ister. Evlilik töreni gelinlerin en güzel ve göz alıcı görünmek istedikleri gündür. Bu nedenle gelinlik seçimi en çok kararsız kalınan konuların başında gelir.

Gelinlik tercihinde o dönemin modasının kişinin beğenisiyle örtüşmesi büyük rol oynar. 2016 gelinlik modası ise bu yıl işlemeliden strapleze, balık tasarımından önü kısa arkası uzun modellere kadar oldukça şık seçeneklerle karşımıza çıkıyor.

İşlemeli gelinlik modelleri bu yıl adeta yeniden altın çağını yaşıyor. Gelinlerin ışıl ışıl görünmesini sağlayan işlemeli gelinlikler, saten ya da tül kumaşlarla bütünleştirilmiştir. İnci ya da pul işlemeli gelinlikler, zarif görünüm kadar göz kamaştıran özelliktedir. İnci ve pullar gelinlerin en özel günü olan evlilik töreninde ışıkların altında pırıl pırıl parlamalarını sağlayacak.

islemeli1 620x930 2016 Gelinlik Modelleri

Balık gelinlik modelleri de 2016 yılının en öne çıkan tasarımlarından biri. Uzun boylu gelinlerin daha çok tercih ettiği balık modeli, vücut hatlarını belirginleştirmekte ve hoş bir görünüm sunmaktadır. Balık gelinlik modelleri straplez olabildiği gibi dirsekte kol detaylarıyla da sunulmaktadır.

balik2 620x735 2016 Gelinlik Modelleri

 

Straplez gelinlik modeli 2016 yılında da moda kavramını yansıtıyor. Genellikle uzun yıllardır en revaçta olan gelinlik tasarımı straplez modelidir demek yanlış olmaz. Hemen her vücut tipine uygun bir model olan straplez, özellikle kabarık etekli gelinliklerde karşımıza çıkıyor. Straplez gelinlikler özellikle gösterişli gelin başı ve uzun dantelli duvak seçimiyle ihtişamlı bir görünüm sunuyor.

straplezmoda 2016 Gelinlik Modelleri

2016 yılının en orijinal gelinlik modellerinden biri de yeni bir moda akımının etkisiyle önü kısa arkası uzun eteklere sahip gelinlikler olarak karşımıza çıkıyor. Daha marjinal bir model olarak karşımıza çıkan önü kısa etekli gelinlikler, görenleri şaşırtacak derecede “yeni” bir gelinlik modelidir demek yanlış olmaz.

 Vintage gelinlik modası geçmişte trend olmuş modellerin yeniden günyüzüne çıkması ile moda olmuş durumda. Geçmişte bir döneme damgasını vurmuş modeller yeniden hatırlanarak gelinlik modelleri arasında boy göstermeye başladı. Vintage gelinlik ile sadelik ve alışılmışın dışında bir görünüme sahip olmak mümkün.

vintage 2016 Gelinlik Modelleri

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


8 − = dört

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>